Copyright by SM Pomoc

Created with WebWaveCMS

O spółdzielni

     Spółdzielnia Mieszkaniowa "Pomoc" w Kraśniku powstała w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Zarejestrowana dokładnie 10 listopada 1958 roku. Przez lata swojego istnienia zmieniała swoją nazwę od Spółdzielni Mieszkaniowej w Kraśniku, poprzez Powiatową Spółdzielnię Mieszkaniową, aż do obecnej "Pomoc", którą przyjęto niemal 35 lat temu.
   
    Spółdzielcy zmieniali rzeczywistość i wygląd tzw. "Starej" części miasta. Powstawały osiedla wraz z niezbędną infrastrukturą, które w większości finansowali członkowie. Pierwszym budynkiem mieszkalnym administrowanym przez spółdzielnię jest budynek przy ul. Urzędowskiej 30 zakupiony od ówczesnego Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Kraśniku. Od 1959 roku rozpoczęto realizację budynków w obrębie ulic Kopernika, Chopina i Dworaka, natomiast od początku lat 70-tych w obrębie ulic Koszarowej, Lubelskiej, Urzędowskiej i Alei Tysiąclecia. Po 1975 roku, a więc po podjęciu decyzji o połączeniu w jeden organizm miejski Kraśnika Lubelskiego i Kraśnika Fabrycznego zapadła decyzja o "fizycznym" połączeniu obu dzielnic, czyli o budowie osiedla "Piaski". Prace na tym terenie rozpoczęły się w roku 1976. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Pomoc" jako pierwsza w 1992 roku oddała tutaj do użytku pierwszy budynek wielorodzinny. W latach dziewięćdziesiątych wybudowano 8 budynków, co doprowadziło do znacznego powiększenia substancji mieszkaniowej w tej części miasta. Wiek XXI to inwestycje głównie w pawilony handlowo-usługowe.
 
    Obecnie spółdzielnia zarządza i administruje budynkami mieszkalnymi i użytkowymi na obszarze obejmującym ponad 17 ha. Pod zarządem spółdzielni znajduje się 34 zabudowane nieruchomości, na których położonych jest 39 budynków mieszkalnych z 1983 lokalami mieszkalnymi, tj:

ul. Chopina 3

ul. Chopina 4

ul. Chopina 4A

ul. Chopina 5

ul. Chopina 7

ul. Dworaka 3

ul.Kochanowskiego 1

ul. Kochanowskiego 3

ul. Kochanowskiego 5

ul. Kopernika 2

ul. Kopernika 4

ul. Koszarowa 10

ul. Koszarowa 12

ul. Koszarowa 14

ul. Koszarowa 6

ul. Koszarowa 8

ul. Koszarowa 8A

ul. Lubelska 71

ul. Lubelska 71A

ul. Lubelska 73

ul. Lubelska 75

ul. Lubelska 75A

ul. Osterwy 1

ul. Osterwy 3

ul. Osterwy 4

ul. Osterwy 6

ul. Piaskowa 20

ul. Piaskowa 22

ul. Piaskowa 24

ul. Piaskowa 26

ul. Piaskowa 28

ul. Rumiankowa 6

ul. Rumiankowa 6A

ul. Rumiankowa 6B

ul. Sądowa 8

ul. Spółdzielcza 4

ul. Spółdzielcza 6

ul. Spółdzielcza 8

ul. Tysiąclecia 7

ul. Urzędowska 30.

 

Powierzchnia lokali mieszkalnych ogółem to 99 409,97 m2 - przyjmowana jako powierzchnia obliczeniowa do naliczeń opłat eksploatacyjnych i odpisu na fundusz remontowy.

 

Spółdzielnia zarządza także 45 lokalami użytkowymi i garażami. Ogółem powierzchnia lokali to ponad 105 tys. metrów kwadratowych. Sytuuje to naszą spółdzielnię na drugim miejscu pod względem wielkości w Kraśniku. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Pomoc" jest jedyną w tzw. "Starej" części miasta. Również jako jedyna w tej części miasta prowadzi działalność społeczno-kulturalną w postaci Osiedlowego Domu Kultury przy ul. Kochanowskiego 1A.

W zasobach spółdzielni zamieszkuje na stałe ok. 4000 mieszkańców Kraśnika.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

01 marca 2021
  O G Ł O S Z E N I E Spółdzielnia Mieszkaniowa “Pomoc” w
01 marca 2021
  O G Ł O S Z E N I E Spółdzielnia Mieszkaniowa “Pomoc” w

Zgłoś awarię

Biuro Zarządu

Dział Członkowsko-mieszkaniowy

Dział Ekonomiczno-finansowy

 

ul. Koszarowa 12A

23-200 Kraśnik

 

Godziny pracy:

poniedziałek      9:00-17:00

wtorek - piątek  7:00-15:00

 

e-mail:
    sekretariat@smpomoc.pl

 

Telefon:

 

Sekretariat:
81 884 36 57,  81 884 22 57

 

Opłaty, saldo, windykacja:

81 884 36 57 wew. 25

 

Fax:
81 825 22 57

 

Dział GZM (Techniczny)

 

ul. Lubelska 75A

23-200 Kraśnik

 

Godziny pracy:

poniedziałek - sobota 07:00-15:00

 

Telefon:

81 884 34 59  

Komunikat w sprawie Walnego Zgromadzenia Spółdzielni Mieszkaniowej "Pomoc" w Kraśniku

Komunikat w sprawie COVID-19

 

Szanowni Mieszkańcy!

 

W związku ze zwiększoną zachorowalnością na COVID-19, w trosce o bezpieczeństwo Państwa oraz pracowników Spółdzielni prosimy o ograniczanie wizyt w siedzibie Spółdzielni tylko do spraw ważnych i niezbędnych, których nie można załatwić telefonicznie lub drogą elektroniczną.

Informacje o saldzie opłat, zadłużeniu, wymiarze opłat, czy też zgłosić inną sprawę można przez telefon oraz drogą elektroniczną, nie jest konieczna wizyta w biurze spółdzielni. Ogranicza się wykonywanie usług bezpośrednio w lokalach mieszkańców. Wykonywane będą tylko usługi w w lokalach w zakresie usuwania poważnych awarii i usterek oraz bieżące i niezbędne utrzymanie na częściach wspólnych budynków. Niestety rozprzestrzenianie się wirusa w sposób niekontrolowany, wymusza ograniczenia w bezpośrednich kontaktach i minimalizowanie dużego ryzyka paraliżu pracy całej Spółdzielni oraz zagrożenia zdrowia Państwa, pracowników oraz członków rodzin.

W przypadku konieczności wizyty w Spółdzielni interesanci zobowiązani są do dezynfekcji rąk, noszenia zakrycia nosa i ust oraz zachowania dystansu od innych osób. W przypadku wizyty pracownika w lokalu, domownicy zobowiązani są do stosowania zakrycia nosa i ust oraz zachowania dystansu. Prosimy o stosowanie się do wytycznych i zaleceń Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Poniżej niezbędne numery telefonów:

- Dział ekonomiczno-finansowy (opłaty, rozliczenia, windykacja): 81-884-36-57 wew. 25,

- Dział GZM (techniczny): 81-884-34-59,

  

e-mail: sekretariat@smpomoc.pl

 

---------------------------------------

Korespondencję bieżącą można wrzucać do specjalnie oznaczonej skrzynki podawczej na parterze budynku.