Copyright by SM Pomoc

Created with WebWaveCMS

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

08 października 2021
  O G Ł O S Z E N I E Spółdzielnia Mieszkaniowa “Pomoc” w
08 października 2021
Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "Pomoc" w Kraśniku zachęca członków spółdzielni do głosowania na projekty popierane

Zgłoś awarię

Biuro Zarządu

Dział Członkowsko-mieszkaniowy

Dział Ekonomiczno-finansowy

 

ul. Koszarowa 12A

23-200 Kraśnik

 

Godziny pracy:

poniedziałek      9:00-17:00

wtorek - piątek  7:00-15:00

 

e-mail:
    sekretariat@smpomoc.pl

 

Telefon:

 

Sekretariat:
81 884 36 57,  81 884 22 57

 

Opłaty, saldo, windykacja:

81 884 36 57 wew. 25

 

Fax:
81 825 22 57

 

Dział GZM (Techniczny)

 

ul. Lubelska 75A

23-200 Kraśnik

 

Godziny pracy:

poniedziałek - sobota 07:00-15:00

 

Telefon:

81 884 34 59  

Komunikat w sprawie COVID-19

 

Szanowni Mieszkańcy!

 

W związku z obwowiżującycm stanem epidemii COVID-19, w trosce o bezpieczeństwo Państwa oraz pracowników Spółdzielni prosimy o ostrożność i ograniczanie wizyt w siedzibie Spółdzielni tylko do spraw ważnych i niezbędnych, których nie można załatwić telefonicznie lub drogą elektroniczną.

Informacje o saldzie opłat, zadłużeniu, wymiarze opłat, czy też zgłosić inną sprawę można przez telefon oraz drogą elektroniczną, nie jest konieczna wizyta w biurze spółdzielni. Usługi w lokalach są wykonywane w reżimie sanitarnym. Niestety rozprzestrzenianie się wirusa w sposób niekontrolowany, wymusza ograniczenia w bezpośrednich kontaktach i minimalizowanie ryzyka zagrożenia zdrowia Państwa, pracowników oraz członków rodzin.

 

W przypadku konieczności wizyty w Spółdzielni interesanci zobowiązani są do dezynfekcji rąk, noszenia zakrycia nosa i ust oraz zachowania dystansu od innych osób.

 

W przypadku wizyty pracownika w lokalu, domownicy zobowiązani są do stosowania zakrycia nosa i ust oraz zachowania dystansu. Prosimy o stosowanie się do wytycznych i zaleceń Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

Poniżej niezbędne numery telefonów:

- Dział ekonomiczno-finansowy (opłaty, rozliczenia, windykacja): 81-884-36-57 wew. 25,

- Dział GZM (techniczny): 81-884-34-59,

  

e-mail: sekretariat@smpomoc.pl

 

---------------------------------------

Korespondencję bieżącą można wrzucać do specjalnie oznaczonej skrzynki podawczej na parterze budynku.

           Każdego roku, w porze chłodnej, środki masowego przekazu donoszą o wypadkach śmiertelnego zatrucia czadem – tlenkiem węgla. Najczęściej dochodzi do nich w łazience wyposażonej w gazowy grzejnik wody przepływowej, popularnie zwany piecykiem gazowym albo kąpielowym, a także „junkersem”, od nazwiska wynalazcy i wytwórcy. Mówi się często o zatruciach „w sezonie grzewczym”, nie należy jednak tego traktować jako zagrożenia spowodowanego większym zużyciem paliw na ogrzewanie mieszkań. „Sezon grzewczy” to pora chłodna, w której mieszkańcy zamykają szczelnie okna i to jest główna przyczyna zatruć. Spalanie gazu musi się odbywać w ciągłym dopływie powietrza i odpływie spalin: dopływie powietrza od okien, poprzez drzwi w mieszkaniu, zwłaszcza drzwi do pomieszczenia (łazienki), w którym jest zainstalowane urządzenie spalające gaz i odpływie spalin przez przewód spalinowy aż do wylotu z komina. Ograniczenie możliwości przepływu w którymkolwiek z  tych miejsc stwarza zagrożenie zatruciem tlenkiem węgla. Nie będzie odpływu spalin jeżeli nie będzie dopływu powietrza z zewnątrz. Nie należy zapominać, że urządzenie spalające gaz spala tlen z mieszkania, niezbędny także dla ludzi. Te ubytki muszą być uzupełniane z  zewnątrz. Konieczność zapewnienia drożności komina jest dla użytkowników gazu oczywista. Spółdzielnia jak każdy zarządca dokonuje corocznych przeglądów przewodów spalinowych i wentylacyjnych, zlecając je profesjonalnym podmiotom, posiadającym stosowne uprawnienia. Niestety najczęściej niska jest świadomość mieszkańców tego, że należy zapewnić dopływ powietrza przez okna. Oszczędzanie energii jest bardzo ważne, jednakże kilkuminutowe przewietrzenie mieszkania przed kąpielą (2-3 minuty) nie spowoduje wyziębienia mieszkania. Zaniechanie takiego postępowania można przypłacić życiem.

           Postęp technologiczny, coraz lepsza stolarka były i są zachętą dla mieszkańców do wymiany okien, drzwi. Jest to zjawisko normalne i pożądane. Podnosi wartość użytkową lokalu i komfort mieszkańców. Jednakże idzie za tym chęć oszczędności (jak się wydaje) i czasami brak racjonalnego zachowania w korzystaniu z nowoczesnych rozwiązań. Swoiste tworzenie z mieszkań zamkniętych "puszek", poprzez szczelnie zamknięte okna, prowadzi oprócz wyżej wymienionego zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla, także do zagrzybiania ścian, tzw. potliwości szyb, czy glazury. Brak dostępu powietrza jest również główną przyczyną zjawiska polegającego na nawiewie wychłodzonego powietrza z zewnątrz, z otworów wentylacyjnych wewnątrz lokalu. Do administracji Spółdzielni każdej zimy spływają zgłoszenia mieszkańców. Żadne działanie zapobiegawcze stosowane głównie na kominach nie poprawi znacząco sytuacji, ponieważ praw fizyki nie da się oszukać. Jeżeli brak jest źródła czerpania powietrza z zewnątrz, powietrze to samoczynnie znajduje sobie drogę poprzez otwory wentylacyjne (tzw. "kratki"). Zasłanianie tych otworów z kolei może być przyczyną złego samopoczucia, wilgoci, itp. Do nowoczesnej stolarki okiennej, zalecamy także inne rozwiązanie idące z postępem, a mianowicie stosowanie automatycznych nawiewników na okna, które pozwolą na wymianę powietrza w mieszkaniu, nie powodując znacznych ubytków ciepła.

          Zachęcamy także do zainwestowania w czujnik tlenku węgla, który jest skutecznym urządzeniem ostrzegającym o pojawieniu tej bardzo groźnej substancji. Pamiętajmy także, że piecyk gazowy jak każde urządzenie podlega zużyciu i jego sprawność i wydajność pracy z czasem ulega pogorszeniu. Przegląd posiadanego urządzenia przez fachowy serwis winien być zlecany przynajmniej raz do roku. Nie zaniedbujmy tego obowiązku.

 

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami, na stronach Państwowej Straży Pożarnej, pod adresem

https://www.gov.pl/web/kgpsp/czujka-na-strazy-twojego-bezpieczenstwa-sezon-grzewczy-2020--2021

 

 

https://www.gov.pl/attachment/1cea371a-652e-47d2-9e0b-224cbc6d8f0b

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sezon grzewczy - zadbajmy o dopływ powietrza do mieszkania - jak ustrzec się przed zatruciem tlenkiem węgla.

01 października 2020