25 kwietnia 2024

Dofinansowanie do nawiewników okiennych

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Pomoc" informuje, że oferuje dofinansowanie do zakupu i wyposażenia okien w nawiewniki. Kwota dofinansowania to 50% ceny nawiewnika, nie więcej niż 60 zł za jedną sztukę.

 

Wnioski o dofinansowanie należy składać do biura spółdzielni, załączając:

- fakturę zakupu lub jej kopię,

- zdjęcie zamontowanego nawiewnika na tle pomieszczenia.

 

RN uchwałą nr 4/2024 wprowadziła regulamin udzielania dofinansowania do zakupu i montażu nawiewników, z treścią którego można zapoznać się tutaj.

 

Nawiewnik okienny jest urządzeniem umieszczanym w obrębie okna, którego zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu. Odbywa się to poprzez wpuszczanie powietrza z zewnątrz, co jest niezbędne do prawidłowego działania wentylacji grawitacyjnej w lokalach. W zależności od modelu nawiewnik może to robić automatycznie lub za pomocą nastawy dokonywanej przez użytkownika.  We wszystkich budynkach na osiedlach spółdzielni stosowany jest system wentylacji grawitacyjnej, zwanej nawiewno-wywiewną. Dla jej prawidłowego działania niezbędne jest dopuszczenie powietrza z zewnątrz. Brak cyrkulacji powietrza powoduje zaburzenie działania wentylacji w lokalu, którego skutkiem są ciągi zwrotne (nawiewy z kratek), zawilgocenie pomieszczeń, a w przypadku korzystania z piecyków gazowych, niedostateczne spalanie gazu i ryzyko powstawania tlenku węgla, zwanego czadem. Każde urządzenie, które spala gaz (piecyki, kuchenki) zużywa do tego spalania spore ilości tlenu. Brak dostarczenia tego tlenu ze świeżym powietrzem z zewnątrz może powodować poważne problemy.

 

W latach budowy budynków spółdzielni, rolę nawiewników spełniała stolarka okienna, która była nieszczelna. Przepływy powietrza przez taką stolarkę brane były pod uwagę przy projektowaniu systemu wentylacji. Przy zastosowanej powszechnie wentylacji grawitacyjnej, nieszczelności takie zapewniały jej prawidłowe funkcjonowanie. Sytuacja się zmieniła, gdy pojawiły się nowoczesne okna PCV. Wszelkie nieszczelności zostały zlikwidowane, a zatem przerwana została wymiana powietrza niezbędna do prawidłowego działania wentylacji grawitacyjnej. Stąd pojawiły się wymogi wyposażania nowych okien w nawiewniki, które spełniają swoją funkcję, poprzez umożliwienie cyrkulacji powietrza. Nawiewniki okienne są stosowane w obowiązkowo w budownictwie mieszkaniowym od wielu lat.

 

 

Polecamy wyposażenie okien w nawiewniki i skorzystanie z możliwości dofinansowania ich zakupu.

 

 

Szanowni Mieszkańcy!

 

Informacje o saldzie opłat, zadłużeniu, wymiarze opłat, czy też zgłosić inną sprawę można przez telefon oraz drogą elektroniczną.

 

Korespondencję bieżącą można wrzucać do specjalnie oznaczonej skrzynki podawczej na parterze budynku.

Biuro Zarządu

Dział Członkowsko-mieszkaniowy

Dział Ekonomiczno-finansowy

 

ul. Koszarowa 12A

23-200 Kraśnik

 

Godziny pracy:

poniedziałek      9:00-17:00

wtorek - piątek  7:00-15:00

 

e-mail:
    sekretariat@smpomoc.pl

 

Telefon:

 

Sekretariat:
81 884 36 57,  81 884 22 57

 

Opłaty, saldo, windykacja:

81 884 36 57 wew. 25

 

Fax:
81 825 22 57

 

Dział GZM (Techniczny)

 

ul. Lubelska 75A

23-200 Kraśnik

 

Godziny pracy:

poniedziałek - sobota 07:00-15:00

 

Telefon:

81 884 34 59  

Zgłoś awarię

10 maja 2024
  O G Ł O S Z E N I E Spółdzielnia Mieszkaniowa “Pomoc” w
08 maja 2024
SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA "POMOC" ZATRUDNI NA STANOWSKO SPECJALISTA D/S REMONTÓW I INWESTYCJI Obowiązki: - przygotowywanie

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

Created with WebWaveCMS

Copyright by SM Pomoc