29 września 2022

Nowe taryfy opłat za ciepło dla miasta

           Zarząd SM Pomoc w Kraśniku informuje, że na wniosek dostawcy ciepła Veolia Wschód Sp. z o. o. decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z dnia 21 września 2022 r. od miesiąca października wprowadzone zostały dla miasta Kraśnika nowe taryfy opłat za ciepło, dostaraczane przez Veolię do budynków. Nowe taryfy oznaczają podwyżki cen energii cieplnej, co przełoży się bezpośrednio na wymiar opłat za centralne ogrzewanie w naszych budynkach. Nowe taryfy wprowadzają wzrost opłat stałych, jak i zmiennych za zużyte ciepło.

Wielu z Państwa kierowało w ostatnim czasie zapytania do Spółdzielni o przyszłe opłaty za ciepło, w związku z sytuacją gospodarczą, kryzysem energetycznym i jak informują media znacznym wzrostem cen opału (węgiel, gaz ziemny). Należy podkreślić, że to nie Spółdzielnia podnosi opłaty za wytwarzanie ciepła. Zgodnie z prawem żaden zarządca nieruchomości nie bierze udziału w procesie zatwierdzania nowych taryf przez Prezesa URE, stąd nie posiadamy wiedzy o planowanej skali podwyżek, dopóki nie otrzymamy decyzji z nowymi taryfami. Rola Spółdzielni to rozliczyć koszty na podstawie otrzymanej faktury na poszczególne lokale, poinformować Państwa o wysokości opłat, a następnie przekazać te opłaty do dostawcy ciepła. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie Spółdzielnia nie może i nie dolicza żadnych innych kosztów niż te wynikające z faktur od dostawcy ciepła.

Skalę wprowadzonych przez dostawcę podwyżek przedstawiamy poniżej. Poszczególne budynki Spółdzielni są zaliczane zgodnie z taryfą do grup A-3 lub A-4. Do grupy A-3 zaliczane są budynki: Urzędowska 30, Kochanowskiego 1, 1A, 3, 5, Koszarowa 8A, Lubelska 71, 71A, 73, 75, 75A, Sądowa 8, Spółdzielcza 4, 6, 8, Piaskowa 20, 22, 24, 26, 28. Pozostałe budynki zaliczane są do grypy taryfowej A-4.

 

 

Cena za usługi przesyłowe może być także korygowana przez dostawcę w związku z opłatami, jakie ponosi on z tytułu najmu pomieszczeń węzłów grupowych. W naszych zasobach są 2 węzły przy ul. Koszarowej 10 i Chopina 5, gdzie opłaty są minimalne. Na innych właścicieli nie mamy wpływu.

 

Skutkiem w/w zmian taryf Spółdzielnia szacuje, że średnio opłaty stałe wzrosną dla mieszkańców o ok. 48%. Wysokość opłat zmiennych zależeć będzie od tego jaka zima nas czeka i od zachowania samych mieszkańców.

Szanowni Mieszkańcy!

 

Informacje o saldzie opłat, zadłużeniu, wymiarze opłat, czy też zgłosić inną sprawę można przez telefon oraz drogą elektroniczną.

 

Korespondencję bieżącą można wrzucać do specjalnie oznaczonej skrzynki podawczej na parterze budynku.

Biuro Zarządu

Dział Członkowsko-mieszkaniowy

Dział Ekonomiczno-finansowy

 

ul. Koszarowa 12A

23-200 Kraśnik

 

Godziny pracy:

poniedziałek      9:00-17:00

wtorek - piątek  7:00-15:00

 

e-mail:
    sekretariat@smpomoc.pl

 

Telefon:

 

Sekretariat:
81 884 36 57,  81 884 22 57

 

Opłaty, saldo, windykacja:

81 884 36 57 wew. 25

 

Fax:
81 825 22 57

 

Dział GZM (Techniczny)

 

ul. Lubelska 75A

23-200 Kraśnik

 

Godziny pracy:

poniedziałek - sobota 07:00-15:00

 

Telefon:

81 884 34 59  

Zgłoś awarię

04 marca 2024
SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA "POMOC" ZATRUDNI NA STANOWSKO SPECJALISTA D/S REMONTÓW I INWESTYCJI Obowiązki: - przygotowywanie
28 grudnia 2023
Spółdzielnia Mieszkaniowa "Pomoc" w Kraśniku ogłasza przetarg na ustanowienie prawa odrębnej własności lokalu użytkowego

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

Created with WebWaveCMS

Copyright by SM Pomoc