16 listopada 2020

Ruszył spółdzielczy system monitoringu osiedli

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Pomoc" informuje, że uruchomiony został system monitoringu spółdzielczych osiedli. Inwestycja została zrealizowana na podstawie uchwały Rady Nadzorczej Nr 14/2020 z dnia 04.06.2020 r. Została sfinansowana wolnymi środkami spółdzielni pochodzącymi z funduszu zasobowego.

O budowie spółdzielczego monitoringu od lat toczyły się dyskusje na Walnych Zebraniach spółdzielni, wśród członków Rady Nadzorczej, mieszkańcy zwracali się m.in. w tej sprawie do władz spółdzielni, a nawet władz miejskich. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców na wniosek Zarządu Rada Nadzorcza dała zielone światło do realizacji, czego efektem jest uruchomiony w miesiącu listopadzie br. system.

Do czego służy monitoring na naszych osiedlach?

Niestety co raz częściej dochodzi do niszczenia mienia członków spółdzielni, mienia osiedli, kradzieży, niszczenia elewacji (graffiti), a sprawcy czują się co raz bardziej rozzuchwaleni i bezkarni. Mieszkańcy nie zawsze zauważają, że coś zginęło lub zostało zniszczone. Niestety każde zdarzenie powodujące konieczność wydania pieniędzy na naprawy oznacza, że to my, wszyscy członkowie za to zapłacimy. Kamery mają przede wszystkim działać odstraszająco na potencjalnych sprawców niszczenia mienia, kradzieży, czy innego rodzaju łamania prawa, które ma bezpośredni lub pośredni wpływ na mieszkańców. Celem monitoringu jest:

1) podniesienie stanu bezpieczeństwa mieszkańców i ich dóbr majątkowych w obrębie zarządzanych przez Spółdzielnię nieruchomości,

2) zapobieganie dewastacji i kradzieży w zasobach Spółdzielni,

3) rejestracja zdarzeń sprzyjająca ustaleniu i pociągnięciu do odpowiedzialności sprawcy szkody, kradzieży i odzyskaniu utraconego mienia oraz udostępnienie tych danych upoważnionym organom.

 

Na początek system składa się z 11 kamer obejmujących newralgiczne obszary: gdzie dochodzi najczęściej do dewastacji i niszczenia mienia, zgłaszane były liczne przypadki zakłócania spokoju, czy podrzucania śmieci oraz tereny parkingów, czy placów zabaw. Z roku na rok system będzie rozbudowywany, a kamer zapewne będzie przybywać.

Sposób i procedury pozwalające na korzystanie z zarejestrowanych danych określa przyjęty regulamin w tej sprawie, z którym można zapoznać się tutaj.

 

Aktualne schematy rozmieszczenia kamer znajdziemy w zakładce monitoring.

 

                         

Szanowni Mieszkańcy!

 

Informacje o saldzie opłat, zadłużeniu, wymiarze opłat, czy też zgłosić inną sprawę można przez telefon oraz drogą elektroniczną.

 

Korespondencję bieżącą można wrzucać do specjalnie oznaczonej skrzynki podawczej na parterze budynku.

Biuro Zarządu

Dział Członkowsko-mieszkaniowy

Dział Ekonomiczno-finansowy

 

ul. Koszarowa 12A

23-200 Kraśnik

 

Godziny pracy:

poniedziałek      9:00-17:00

wtorek - piątek  7:00-15:00

 

e-mail:
    sekretariat@smpomoc.pl

 

Telefon:

 

Sekretariat:
81 884 36 57,  81 884 22 57

 

Opłaty, saldo, windykacja:

81 884 36 57 wew. 25

 

Fax:
81 825 22 57

 

Dział GZM (Techniczny)

 

ul. Lubelska 75A

23-200 Kraśnik

 

Godziny pracy:

poniedziałek - sobota 07:00-15:00

 

Telefon:

81 884 34 59  

Zgłoś awarię

04 marca 2024
SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA "POMOC" ZATRUDNI NA STANOWSKO SPECJALISTA D/S REMONTÓW I INWESTYCJI Obowiązki: - przygotowywanie
28 grudnia 2023
Spółdzielnia Mieszkaniowa "Pomoc" w Kraśniku ogłasza przetarg na ustanowienie prawa odrębnej własności lokalu użytkowego

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

Created with WebWaveCMS

Copyright by SM Pomoc